Nářadí pro mytí prosklených ploch

NOVINKA -Údržba solárních panelů

Značka LEWI nabízí komplexní řešení údržby malé FV/solární elektrárny. Díky komplexnímu příslušenství nabízí možnosti čištění i shrabování sněhu.

Příslušenství pro shrabování sněhu

Léty ověřená kombinace celoplastové sanitární stěrky v délce 45 či 55 cm s kónickým adaptérem poskytuje pevné spojení s teleskopickou tyčí a bezpečnou manipulaci díky absenci kovových částí na příslušenství. Doporučujeme menší stěrku kvůli snazší manipulaci v případě větších nánosů sněhu. Stěrka je připojitelná i na klasický konus, který je součástí každé tyče LEWI. Spojení však není tak pevné jako v případě použití kónického adaptéru.

Nezapomeňte, že ve většině případů, kdy teplota nepadá hluboko pod 0 stupňů Celsia postačí odkrýt část plochy panelů. Jakmile se díky aktivitě na odkryté části nahřejí, zbytky sněhu odtají a sklouznou z povrchu panelů.

Příslušenství pro čištění

Při čištění je možné použít 2 systémy – klasické příslušenství pro mytí panelů a průtočné kartáče.

Konvenční příslušenství zahrnuje rozmývák, návlek rozmýváku a stěrku. Při použití teleskopu doporučujeme vždy varinatu KLASIK (nikoli Bionic), protože na teleskop lépe pasuje a zajišťuje pevné a stabilní spojení příslušenství s teleskopem.

Průtočné kartáče mají přednost především v čištění rohů a rámů. Běžně se na spodku panelu usazují při stékání vody nečistoty, které se mohou hromadit a poskytují živnou půdu pro mechy, lišejníky, které pak mohou díky ideálním podmínkám bujet a růst. Pravidelnou údržbou nejen udržujete efektivitu panelů, ale zároveň zabraňujete potenciálnímu poškození spojovacích materiálů, které postupem času zvyšuje náročnost na údržbu. Průtočné kartáče potřebují speciální adaptér pro průtočné kartáče, který je součástí každé průtočné tyče. Lze je však nasadit i na klasickou tyč při dokoupení adaptéru. V tom případě však samozřejmě nemůžete vodu vést teleskopickou tyčí. Viceversa lze za pomocí dokoupení konusu a adaptéru napojit na průtočnou tyč i veškeré další příslušenství a doplnit průtočný kartáč stěrkou na mytí oken i stěrkou na shrabování sněhu.

Teleskopy je možné doplnit kloubem pro nastavení úhlu na konci tyče. Kloub ale ve většině případů může snížit stabilitu příslušenství.

Teleskopy LEWI

Dvou až čtyřsekční teleskopická tyč je složena z vnitřní hladké hliníkové sekce(í) a vnější hliníkové, proti prokluzu podélně vroubkované trubky. Vnitřní sekce má na spodní části segment, který brání protáčení. Každá vnější trubka je vůči trubce vnitřní uzavírána objímkou s jemným závitem, která zajišťuje dokonalou blokaci. Při práci s teleskopem je tedy možné vyvinout silný tlak, aniž by došlo k nežádoucímu posuvu pracovních pomůcek. Tyč je ukončena konusem s čepem umožňujícím pevné spojení tyče a používané pracovní pomůcky.

Průtočné teleskopy LEWI pak nabízí nadstavbu v podobě hadičky protažené teleskopem, která je napojitelná na hadici s koncovkou GARDENA a umožňuje oplachovat a čistit panely za pomoci průtočného kartáče.

Výběr tyče - Při výběru tyče je třeba brát v potaz maximální dosah (počítat též s tím, že člověk drží tyč 120-160 cm nad zemí), úhel pod kterým budete pracovat, nástroje, které budete používat (tlak jaký budete na tyč potřebovat vyvinout)

Čím více tlaku a čím horší úhel, tím horší stabilita při maximálním vysunutí všech sekcí. Při modelové situaci komplikovaného čištění do 4m výšky doporučujeme tedy spíše teleskop 3x2m, než 2x2m. Je tedy vždy dobré počítat s přesahem. Pozor! Více ale nemusí nutně znamenat lépe. Berte v potaz i váhu jednotlivých tyčí. Pokud potřebujete dosáhnout do 6 metrů, nekupujte 16m tyč.

Sety a správný výběr

Abychom Vám vše zjednodušili, připravili jsme pro vás 3 komplety příslušenství pro údržbu solárních a FV panelů. Jeden pro průtočné tyče a dva pro tyče klasické. Pokud si chcete sestavit komplet sami, připravili jsme pro Vás odkazy na jednotlivé produkty podle typu. Sety je třeba doplnit teleskopickou tyčí dle vlastního výběru (dosah 60 cm až 16 m). Pokud si nebudete vědět rady, či se budete chtít ujistit, že je vše správně, napište do objednávky poznámku, anebo nás rovnou kontaktujte, abychom Vám poradili.

AAA

Kategorie Nářadí pro mytí prosklených ploch má následující podkategorie:

Počet nalezených produktů: 51

CLEAMEN 110 skleněné plochy 1l

Prostředek je určen k mytí oken, skleněných ploch, výplní dveří, vitrín, stolních desek a všech typů zrcadel sprejovou metodou. Nyní s inovovanou recepturou

64 bez DPH

CLEAMEN 110 skleněné plochy 5l

Prostředek je určen k mytí oken, skleněných ploch, výplní dveří, vitrín, stolních desek a všech typů zrcadel sprejovou metodou. Nyní s inovovanou recepturou

238 bez DPH

CLEAMEN 112 na okna a rámy 1l

Universální prostředek je určen k mytí oken a rámů oken mokrou metodou.

61 bez DPH

LEWI Návlek rozmýváku "White Star" 25cm, 35cm, 45cm, 55cm

Návlek standard se používá na každodenní čištění. Je určený pro držák tvaru T (plastový, hliníkový nebo hliníkový s kloubem) šíře 35cm, 45cm, 55cm a zapínání návleku je na suchý zip, lze prát do teploty 60°C .

96 bez DPH

LEWI Návlek rozmýváku "Blue Star" 25cm, 35cm, 45cm, 55cm

Návlek je vyroben z tlustších a delších vláken a proto ještě lépe absorbuje vodu. Úzký pásek padu, který je všitý na konci rozmýváku napomáhá ke snadnému odstranění zaschlé nečistoty.Spolu s držákem ve tvaru T (plastový, hliníkový, hliníkový s kloube ...

103 bez DPH

LEWI Návlek rozmýváku s padem 25cm, 35cm, 45cm

Návlek rozmýváku s padem - pad je podélně na jedné straně rozmýváku, který je z materiálu White star. Je vhodný pro čištění silně znečištěných ploch, na průmyslové čištění

110 bez DPH

LEWI Držák rozmýváku Bionic Plast 25cm, 35cm, 45cm

Držák rozmýváků plastový. Plastový držák tvaru T pro všechny typy rozmývacích návleků šíře 25cm, 35cm, 45cm. Vyplatí se, pokud budete rozmývák držet v ruce. Držadlo je ergonomicky tvarované. Je určený pro návleky WHITE STAR, BLUE STAR.

123 bez DPH

LEWI Držák rozmýváku ALU 25cm, 35cm, 45cm, 55cm

ALU držák - větší durabilita (pevnost, odolnost) rozmýváku. Je určený pro návleky WHITE STAR, BLUE STAR.

90 bez DPH

LEWI Držák rozmýváku Bionic ALU s kloubem 35cm, 45cm

Držák ve tvaru T má plastový úchyt s otvory pro spojení s teleskopickou tyčí a hliníkové rameno, které je vsazené do polohovacího kloubu. Tento systém umožní snadný pohyb rozmýváku ve všech směrech. Je určený pro všechny návleky (WHITE STAR, BLUE STA ...

200 bez DPH

LEWI Duo stěrka 2v1 Bionic 35cm, 45cm, 55cm

Spojením stěrky a rozmýváku na jeden držák vzniká DUO stěrka. Jednou pomůckou snadno povrch rozmyjete a setřete. Návlek rozmýváku lze zvolit podle potřeby - WHITE STAR, BLUE STAR. Duo stěrku lze spojit s teleskopickou tyčí potřebné délky.

439 bez DPH

LEWI Okenní stěrka Klasik komplet 25cm, 35cm, 45cm, 55cm

Stěrka okenní komplet se skládá z držáku okenní stěrky - grifu a lišty s gumou délky 25cm. Lišta může být také o délce 35cm, 45cm a 55cm.

265 bez DPH

LEWI Guma náhr. pro okenní stěrku 105cm

Uvedená cena za 1 gumu bez lišty a držáku! Gumu je možné nařezat na menší velikosti.

66 bez DPH

LEWI Škrabka okenní konus Bionic 10cm

Škrabka konus - vhodná pro ruční použití "na krátko" nebo na teleskop. Břit 10 cm.

270 bez DPH

LEWI Škrabka bezpečnostní klasik 4cm

Kovová škrabka má zasouvací břit, čímž se stává zcela bezpečnou, je použitelná při různých činnostech úklidu. Škrabka bezpečnostní - vhodná pro použití "on demand" - tedy tam, kde je potřeba mezi čištěním/mytím sem tam bezpečně seškrábnout ...

85 bez DPH

LEWI Škrabka bezpečnostní pogumovaná 4cm

Kovová škrabka má zasouvací břit, čímž se stává zcela bezpečnou, je použitelná při různých činnostech úklidu. Škrabka bezpečnostní - vhodná pro použití "on demand" - tedy tam, kde je potřeba mezi čištěním/mytím sem tam bezpečně seškrábnout ...

109 bez DPH

LEWI Okenní škrabka ruční 25cm

Škrabka ručka 25 cm - vhodná pro ruční použití i na střední vzdálenosti, nelze nasadit na teleskop. Břit 10 cm. Břit je opatřen plastovou krytkou. Používá se na okna, podlahy a jiné povrchy k odstraňování polepů, žvýkaček a hrubých nečistot.

265 bez DPH

LEWI Škrabka podlahová násada 120cm

Škrabka násada 120 cm - vhodná pro škrábání podlah a vzdálených ploch. Nevhodná pro použití "na krátko". Břit 10 cm a je opatřen plastovou krytkou. Používá se na okna, podlahy a jiné povrchy k odstraňování polepů, žvýkaček a hrubých nečisto ...

328 bez DPH

LEWI Škrabka břit TRIM 1+10 komplet

Trim 1+10 - Dvoudílný držák (lišta na břit, otočný kryt) + 10 oboustranných břitů. Držák je též nasaditelný na držák stěrky (grif). Prakticky nejjednodušší škrabka. Břit 10 cm. Celá sada je v plastovém pouzdře. Cena za škrabku a 10 břitů v pouzdře.

246 bez DPH

LEWI Škrabka břit TRIM samostatně

Cena za škrabku včetně 1 břitu. Břit je široký 10cm, je snadno vyměnitelný. Používá se k odstraňování žvýkaček, polepů, hrubých nečistot.

114 bez DPH

LEWI Břit náhradní pro TRIM box 25ks

Box obsahuje 25ks náhradních břitů. Praktický box s 25 oboustrannými břity 10 cm. Určeno pro TRIM. Používá se k odstraňování žvýkaček, polepů, hrubých nečistot.

177 bez DPH

LEWI Břit náhradní pro TRIM samostatně

Kusový prodej náhradních břitů. Cena za 1 kus. Jednotlivě balené oboustranné břity 10 cm. Určeno pro škrabku TRIM. (je možno zakoupit i celé balení 350ks)

7 bez DPH